Majstrovská osemnástka v Sedíne

Rok 2017 bude nesporne patriť k najúrodnejším v novodobej histórii slovenského golfu. Golfisti sa môžu tešiť na otvorenie dvoch osemnástok – Red Oak v Nitre a Sedín i deväť jamkového ihriska v Trnave. Hrať sa má začať aj na prvej deviatke 18-tky v Malom Slavkove. Tentokrát vás pozývame do Sedína.

Hoci už vlani si mohli nedočkavci obohrať aspoň prvých deväť jamiek, pre väčšinu golfistov je Sedín Golf Resortu zatiaľ neznámou. Kompletná majstrovská osemnástka sa však dá hrať od začiatku tohtoročného apríla a prvým turnajovým štartovacím víkendom bude 29. a 30. apríl 2017.

Súčasť Veľkých Úľan v obklopení lužných lesov. Ako sa tam dostať? Z Bratislavy sú možnosti dve. Pokračovať sa dá hlavnou popri ihrisku v Hrubej Borši, odkiaľ je to nejakých desať kilometrov. Tí, ktorí obľubujú rýchlejšie cesty, dajú prednosť ceste 1. triedy – smer Sládkovičovo. Pred mestom treba odbočiť na kruhovom objazde a Veľké Úľany. Naviguje vás tam aj tabuľa a značenia sa treba potom pozorne držať aj v dedine (najmä pred pravotočivou zákrutou). Sedín je síce časť Veľkých Úľan, ale až ich koniec.

To už sa dostávame do krásnej oblasti v okolí mŕtvych ramien Malého Dunaja. Lužné lesy, často aj so storočnými stromami, sa tam striedajú s menšími lesíkmi, lúkami a jazierkami. Zdá sa, akoby to tam všetko vytvorila sama príroda. Pri dôkladnejšom pohľade však zistíte, že svoje tam zohrali aj ľudia. Ešte pred niekoľkými rokmi išlo o oblasť, kde sa ťažil štrk. Z toho obdobia tam zostali aj dve veľké jazerá. Keď potom ťažobná činnosť ustala, príroda okolo začala žiť svojim životom a dotvorila pôvab miestnej flóry, napríklad efektným rákosím a inou vegetáciou, v ktorej sa páči aj rôznym druhom vtákov, drobným zverom a iným živočíchom. Investor a developer golfového areálu mal nesporne šťastnú ruku. Ihrisko do danej prírody skvele pasuje, akoby tam bolo odjakživa.

Hru si tam užijú golfisti všetkých úrovní.

Majstrovské ihrisko i celý areál sme si prešli v polovici chladného marca, a hoci príroda sa ešte len prebúdzala, už ukazovalo svoj pôvab. Trávnaté plochy na fervajach i grínoch boli vo výbornom stave a len pramálo niesli známky nezrelosti, ako to býva pred otvorením ihrísk zvykom. Celkový dojem umocňujú bielučké piesky v bankroch, ktoré charakterizujú na údržbu náročné zaoblené a trávou obrastené okraje. Celkovo ide o rovinaté ihrisko, takže väčšina hráčov ho zvládne po vlastných. Prechádzku spríjemní nielen pohľad na okolité lužné lesy, ale aj na modrú hladinu jazierok. Vodu si hráči užijú plným priehrštím. Nielenže ich bude sprevádzať až na ôsmich jamkách, ale na 12. grín sa inak, ako úspešným odpalom cez vodu, dostať ani nedá. Zaujme aj niekoľko mierne vyvýšených grínov a architekti skvele využili už dávno zarastenú niekoľko metrov vysokú kopu štrku. Hráči si budú musieť na ňu vyšliapať, pretože sú na nej tak pánske (vyššie), ako aj dámske (nižšie) odpaliská 18. jamky. Toto miesto návštevníka uchváti aj svojim pokojom. V blízkosti totiž nevedia nijaká rušná dopravná komunikácia. Na tom, že otvorenie ihriska sa priblížilo k úspešnému koncu, majú nesporne aj organizačné skúsenosti jeho manažéra Rastislava Michaláka, ktorý ich nazbieral už na viacerých slovenských ihriskách. V súčasnosti sa okrem iného venuje aj budovaniu členskej základne. Tú lákajú okrem iného na možnosť výhodne hrať na partnerskom ihrisku Welten v Báči.

Moderná klubovňa s recepciou s prvkami golfovej klasiky.

Klub house má dve samostatné časti – jedna je určená bezprostredne členom klubu. V dekóroch interiéru nechýba napríklad škótsky tartan. Najobľúbenejším miestom bude určite posedenie pred zelenou stavanou pecou, ktorá dokáže v prípade potreby vykúriť celý priestor klubovne. Druhá časť objektu – Party house, prichýli až sto ľudí, a to nielen počas veľkých turnajov, ale bude tiež slúžiť aj na rôzne spoločenské, kultúrne, firemné aj konferenčné podujatia. V peknom počasí sa bude dať posedieť na krytej terase. Odtiaľ je výhľad na rozsiahle tréningové plochy či už na dlhú alebo krátku hru. K dispozícii je aj dvojjamková akadémia. Celú prevádzku koncom apríla preveria účastníci slávnostného otvorenia, ale Sedín si už zaradilo do svojho programu ak niekoľko známych slovenských i českých túr.

Zdroj: http://www.golfandtravel.sk/archives/6807

Golf nás baví

Generálny partner

Partneri